Bel Power Solutions CPA250-4530G
CPA250-4530G
Part No.:
CPA250-4530G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaCPA250-4530G.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 250W
Packaging:
Bulk
Series:
Melcher CPA (250W)
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
4
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
5V
Voltage-Output2:
3.3V
Voltage-Output3:
12V
Voltage-Output4:
-12V
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
40 A
Current-Output2:
40 A
Current-Output3:
5.5 A
Current-Output4:
2 A
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
250W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Efficiency:
82%
OperatingTemperature:
-25°C ~ 50°C
Features:
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaCPA250-4530G.pdf
1. How to order CPA250-4530G on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CPA250-4530G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPA250-4530G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CPA250-4530G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPA250-4530G CPA250-4530LG CPA250-4530CG CPA250-4530 CPA250-4530S210
Part Number CPA250-4530G CPA250-4530LG CPA250-4530CG CPA250-4530 CPA250-4530S210
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Melcher CPA (250W) Melcher CPA (250W) Melcher CPA (250W) Melcher CPA (250W) Melcher CPA (250W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 4 4 4 4 4
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output3 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output4 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
Current-Output2 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
Current-Output3 5.5 A 5.5 A 5.5 A 5.5 A 5.5 A
Current-Output4 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 250W 250W 250W 250W 250W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
OperatingTemperature -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C