Comchip Technology CPDA3-15VU-HF
CPDA3-15VU-HF
Part No.:
CPDA3-15VU-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
3-PowerUDFN
Datasheet:
ShinYuaCPDA3-15VU-HF.pdf
Description:
DIODE ESD 15VWM 32VC DFN2020-3L
  • Related Categories
Package/Case:
3-PowerUDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
16V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
140A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
4480W (4.48kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
970pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)