Comchip Technology CPDFR12V
CPDFR12V
Part No.:
CPDFR12V
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
1005 (2512 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCPDFR12V.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 25V 1005/SOD323F
  • Related Categories
Package/Case:
1005 (2512 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
25W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
12pF @ 1MHz