Comchip Technology CPDQR24VEU-HF
CPDQR24VEU-HF
Part No.:
CPDQR24VEU-HF
Datasheet:
CPDQR24VEU-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 0402
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
26.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.5A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
105W
Capacitance@Frequency:
35pF @ 1MHz (Max)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)