Comchip Technology CPDQR2V5U-HF
CPDQR2V5U-HF
Part No.:
CPDQR2V5U-HF
Datasheet:
CPDQR2V5U-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 2.5VWM 7V 0402
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
2.5V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
15V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
165W
Capacitance@Frequency:
90pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)