Comchip Technology CPDVR103V3U-HF
CPDVR103V3U-HF
Part No.:
CPDVR103V3U-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
10-UFDFN
Datasheet:
ShinYuaCPDVR103V3U-HF.pdf
Description:
DIODE ESD 3.3VWM 7.5VC DFN2510
  • Related Categories
Package/Case:
10-UFDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Steering (Rail to Rail)
UnidirectionalChannels:
4
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
3.3V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
3.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
7.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
PowerLineProtection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
0.3pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)