Comchip Technology CPDZ3V3U-HF
CPDZ3V3U-HF
Part No.:
CPDZ3V3U-HF
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCPDZ3V3U-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.6VC 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
3.3V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
5.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
10.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.5A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
70W
Capacitance@Frequency:
35pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)