Vishay Dale CRMA2512AF10M0FKEF
CRMA2512AF10M0FKEF
Part No.:
CRMA2512AF10M0FKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRMA2512AF10M0FKEF.pdf
Description:
CRMA2512 10M 1% EF E3
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRMA
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.029 (0.74mm)
NumberofTerminations:
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaCRMA2512AF10M0FKEF.pdf
1. How to order CRMA2512AF10M0FKEF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CRMA2512AF10M0FKEF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRMA2512AF10M0FKEF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRMA2512AF1M00FKEF CRMA2512AF10M0FKEF CRMA2512AF20M0FKEF CRMA2512AF2M20FKEF CRMA2512AF499KFKEF
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series CRMA CRMA CRMA CRMA CRMA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 MOhms 10 MOhms 10 MOhms 10 MOhms 10 MOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm)