Vishay Dale CRMA2512AF499KFKEF
CRMA2512AF499KFKEF
Part No.:
CRMA2512AF499KFKEF
Datasheet:
ShinYuaCRMA2512AF499KFKEF.pdf
Description:
CRMA2512 499K 1% EF E3
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.029 (0.74mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaCRMA2512AF499KFKEF.pdf
1. How to order CRMA2512AF499KFKEF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CRMA2512AF499KFKEF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRMA2512AF499KFKEF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRMA2512AF1M00FKEF CRMA2512AF10M0FKEF CRMA2512AF20M0FKEF CRMA2512AF2M20FKEF CRMA2512AF499KFKEF
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series CRMA CRMA CRMA CRMA CRMA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 499 kOhms 499 kOhms 499 kOhms 499 kOhms 499 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm) 0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm) 0.029 (0.74mm)