Harris Corporation CS82C54-10
CS82C54-10
Part No.:
CS82C54-10
Manufacturer:
Harris Corporation
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
0°C ~ 70°C
Datasheet:
ShinYuaCS82C54-10.pdf
Description:
PROGRAMMABLE TIMER, 3 TIMER(S)
  • Related Categories
Package/Case:
0°C ~ 70°C
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Programmable Timer
Count:
Frequency:
10MHz
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
Current-Supply:
10 mA