Comchip Technology CTAN143V3-G
CTAN143V3-G
Part No.:
CTAN143V3-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
CTAN143V3-G.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8VC 14SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
4
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
3.3V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
300W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
350pF @ 1MHz (Max)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)