Rochester Electronics, LLC CY8C21334-24PVXI
CY8C21334-24PVXI
Part No.:
CY8C21334-24PVXI
Manufacturer:
Rochester Electronics, LLC
Category:
Embedded - Microcontrollers
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaCY8C21334-24PVXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Bulk,Tube
Series:
PSOC®1 CY8C21xxx
ProductStatus:
RoHS
CoreProcessor:
24MHz
CoreSize:
512 x 8
Speed:
8-Bit
Connectivity:
Peripherals:
Active
NumberofI/O:
POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
16
RAMSize:
M8C
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 28x8b
DataConverters:
Internal
OscillatorType:
8KB (8K x 8)
OperatingTemperature:
FLASH
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)
Category:
Embedded - Microcontrollers
Datasheet:
ShinYuaCY8C21334-24PVXI.pdf
1. How to order CY8C21334-24PVXI on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CY8C21334-24PVXI price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY8C21334-24PVXI?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CY8C21634-24LTXIKA CY8C21223-24SXI CY8C21234-24SXI CY8C21234B-24SXIKP CY8C21334-24PVXIKA
Part Number CY8C21634-24LTXIKA CY8C21223-24SXI CY8C21234-24SXI CY8C21234B-24SXIKP CY8C21334-24PVXIKA
Package/Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging Bulk,Tube Bulk,Tube Bulk,Tube Bulk,Tube Bulk,Tube
Series PSOC®1 CY8C21xxx PSOC®1 CY8C21xxx PSOC®1 CY8C21xxx PSOC®1 CY8C21xxx PSOC®1 CY8C21xxx
ProductStatus RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
CoreProcessor 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz