Rochester Electronics, LLC CY8C21334B-24PVXI
CY8C21334B-24PVXI
Part No.:
CY8C21334B-24PVXI
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaCY8C21334B-24PVXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Bulk,Tube
Series:
PSOC®1 CY8C21xxx
CoreProcessor:
24MHz
CoreSize:
512 x 8
EEPROMSize:
16
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 28x8b
OscillatorType:
8KB (8K x 8)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)