Murata Electronics DEA1X3A220JC1B
DEA1X3A220JC1B
Part No.:
DEA1X3A220JC1B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3A220JC1B.pdf
Description:
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEA
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
SL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.177 Dia (4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3A220JC1B.pdf
1. How to order DEA1X3A220JC1B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DEA1X3A220JC1B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DEA1X3A220JC1B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DEA1X3A220JC1B DEA1X3A271JA2B DEA1X3A331JA2B DEA1X3A560JC1B DEA1X3D100JC1B
Part Number DEA1X3A220JC1B DEA1X3A271JA2B DEA1X3A331JA2B DEA1X3A560JC1B DEA1X3D100JC1B
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DEA DEA DEA DEA DEA
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient SL SL SL SL SL
OperatingTemperature -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm)
Height-Seated(Max) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)