Murata Electronics DEA1X3A331JA2B
DEA1X3A331JA2B
Part No.:
DEA1X3A331JA2B
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3A331JA2B.pdf
Description:
CAP CER 330PF 1KV SL RADIAL
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3A331JA2B.pdf
1. How to order DEA1X3A331JA2B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DEA1X3A331JA2B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DEA1X3A331JA2B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DEA1X3A220JC1B DEA1X3A271JA2B DEA1X3A331JA2B DEA1X3A560JC1B DEA1X3D100JC1B
Part Number DEA1X3A220JC1B DEA1X3A271JA2B DEA1X3A331JA2B DEA1X3A560JC1B DEA1X3D100JC1B
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DEA DEA DEA DEA DEA
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient SL SL SL SL SL
OperatingTemperature -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)