Murata Electronics DEA1X3D121JA2B
DEA1X3D121JA2B
Part No.:
DEA1X3D121JA2B
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3D121JA2B.pdf
Description:
CAP CER 120PF 2KV SL RADIAL
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)