Murata Electronics DEA1X3D180JP2A
DEA1X3D180JP2A
Part No.:
DEA1X3D180JP2A
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3D180JP2A.pdf
Description:
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
DEA
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
SL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.177 Dia (4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)