Murata Electronics DEA1X3D221JN2A
DEA1X3D221JN2A
Part No.:
DEA1X3D221JN2A
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3D221JN2A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 2KV SL RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)