Murata Electronics DEA1X3D270JC1B
DEA1X3D270JC1B
Part No.:
DEA1X3D270JC1B
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3D270JC1B.pdf
Description:
CAP CER 27PF 2KV SL RADIAL
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 Dia (4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)