Murata Electronics DEA1X3F101JA3B
DEA1X3F101JA3B
Part No.:
DEA1X3F101JA3B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3F101JA3B.pdf
Description:
CAP CER 100PF 3.15KV SL RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEA
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
TemperatureCoefficient:
SL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)