Murata Electronics DEA1X3F120JCDB
DEA1X3F120JCDB
Part No.:
DEA1X3F120JCDB
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3F120JCDB.pdf
Description:
CAP CER 12PF 3.15KV SL RADIAL
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)