Murata Electronics DEA1X3F270JC3B
DEA1X3F270JC3B
Part No.:
DEA1X3F270JC3B
Datasheet:
ShinYuaDEA1X3F270JC3B.pdf
Description:
CAP CER 27PF 3.15KV SL RADIAL
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)