Murata Electronics DEHR33A221KA2B
DEHR33A221KA2B
Part No.:
DEHR33A221KA2B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEHR33A221KA2B.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEH
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
R
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaDEHR33A221KA2B.pdf
1. How to order DEHR33A221KA2B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DEHR33A221KA2B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DEHR33A221KA2B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DEHR33A221KA2B DEHR33D102KA3B DEHR33D122KA3B DEHR33D152KA3B DEHR33D182KA3B
Part Number DEHR33A221KA2B DEHR33D102KA3B DEHR33D122KA3B DEHR33D152KA3B DEHR33D182KA3B
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DEH DEH DEH DEH DEH
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient R R R R R
OperatingTemperature -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)