Murata Electronics DEHR33D182KA3B
DEHR33D182KA3B
Part No.:
DEHR33D182KA3B
Datasheet:
ShinYuaDEHR33D182KA3B.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 2KV RADIAL
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.551 Dia (14.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Datasheet:
ShinYuaDEHR33D182KA3B.pdf
1. How to order DEHR33D182KA3B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DEHR33D182KA3B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DEHR33D182KA3B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DEHR33A221KA2B DEHR33D102KA3B DEHR33D122KA3B DEHR33D152KA3B DEHR33D182KA3B
Part Number DEHR33A221KA2B DEHR33D102KA3B DEHR33D122KA3B DEHR33D152KA3B DEHR33D182KA3B
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DEH DEH DEH DEH DEH
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 1800 pF 1800 pF 1800 pF 1800 pF 1800 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient R R R R R
OperatingTemperature -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.551 Dia (14.00mm) 0.551 Dia (14.00mm) 0.551 Dia (14.00mm) 0.551 Dia (14.00mm) 0.551 Dia (14.00mm)
Height-Seated(Max) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)