Murata Electronics DEHR33D272KA3B
DEHR33D272KA3B
Part No.:
DEHR33D272KA3B
Datasheet:
ShinYuaDEHR33D272KA3B.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 2KV RADIAL
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.669 Dia (17.00mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)