Murata Electronics DEHR33D471KN3A
DEHR33D471KN3A
Part No.:
DEHR33D471KN3A
Datasheet:
ShinYuaDEHR33D471KN3A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)