Murata Electronics DEHR33D472KA4B
DEHR33D472KA4B
Part No.:
DEHR33D472KA4B
Datasheet:
ShinYuaDEHR33D472KA4B.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
0.945 (24.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)