Murata Electronics DEHR33D821KA3B
DEHR33D821KA3B
Part No.:
DEHR33D821KA3B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEHR33D821KA3B.pdf
Description:
CAP CER 820PF 2KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEH
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
R
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.433 Dia (11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)