Murata Electronics DEHR33F102KN3A
DEHR33F102KN3A
Part No.:
DEHR33F102KN3A
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEHR33F102KN3A.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
DEH
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
TemperatureCoefficient:
R
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 Dia (13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)