Murata Electronics DEHR33F152KA3B
DEHR33F152KA3B
Part No.:
DEHR33F152KA3B
Datasheet:
ShinYuaDEHR33F152KA3B.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 3.15KV RADIAL
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)