Murata Electronics DEHR33F272KA4B
DEHR33F272KA4B
Part No.:
DEHR33F272KA4B
Datasheet:
ShinYuaDEHR33F272KA4B.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 3.15KV RADIAL
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.748 Dia (19.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)