MEAN WELL USA Inc. DKE10B-24
DKE10B-24
Part No.:
DKE10B-24
Datasheet:
ShinYuaDKE10B-24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-24V 10W
Series:
DKE10 (10W)
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
24V
Current-Output(Max):
210mA, 210mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1 kV
OperatingTemperature:
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
81%
Size/Dimension:
2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)
Datasheet:
ShinYuaDKE10B-24.pdf
1. How to order DKE10B-24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DKE10B-24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DKE10B-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DKE10B-24.
7.How to contact us to get technical supports, such as DKE10B-24 pin diagram, DKE10B-24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DKE10B-24 DKE10C-24 DKE10A-05 DKE10A-15 DKE10A-24
Part Number DKE10B-24 DKE10C-24 DKE10A-05 DKE10A-15 DKE10A-24
Package/Case 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series DKE10 (10W) DKE10 (10W) DKE10 (10W) DKE10 (10W) DKE10 (10W)
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 210mA, 210mA 210mA, 210mA 210mA, 210mA 210mA, 210mA 210mA, 210mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features OCP, SCP OCP, SCP OCP, SCP OCP, SCP OCP, SCP
Efficiency 81% 81% 81% 81% 81%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.44 H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)