Sensata-Crydom DR24D06R
DR24D06R
Part No.:
DR24D06R
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDR24D06R.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 6A 24-280V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
DR
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 280 V
LoadCurrent:
6 A