Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ2R2U
ERJ-14YJ2R2U
Part No.:
ERJ-14YJ2R2U
Datasheet:
ShinYuaERJ-14YJ2R2U.pdf
Description:
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
-100/ +600ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)
Datasheet:
ShinYuaERJ-14YJ2R2U.pdf
1. How to order ERJ-14YJ2R2U on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-14YJ2R2U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-14YJ2R2U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-14YJ2R2U.
Image ERJ-14YJ102U ERJ-14YJ471U ERJ-14YJ751U ERJ-14YJ2R2U ERJ-14YJ205U
Part Number ERJ-14YJ102U ERJ-14YJ471U ERJ-14YJ751U ERJ-14YJ2R2U ERJ-14YJ205U
Series ERJ-14 ERJ-14 ERJ-14 ERJ-14 ERJ-14
Resistance 2.2 Ohms 2.2 Ohms 2.2 Ohms 2.2 Ohms 2.2 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient -100/ +600ppm/°C -100/ +600ppm/°C -100/ +600ppm/°C -100/ +600ppm/°C -100/ +600ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm)