Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ471U
ERJ-14YJ471U
Part No.:
ERJ-14YJ471U
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-14YJ471U.pdf
Description:
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Series:
ERJ-14
ProductStatus:
Not For New Designs
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaERJ-14YJ471U.pdf
1. How to order ERJ-14YJ471U on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-14YJ471U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-14YJ471U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-14YJ471U.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERJ-14YJ102U ERJ-14YJ471U ERJ-14YJ751U ERJ-14YJ2R2U ERJ-14YJ205U
Part Number ERJ-14YJ102U ERJ-14YJ471U ERJ-14YJ751U ERJ-14YJ2R2U ERJ-14YJ205U
Series ERJ-14 ERJ-14 ERJ-14 ERJ-14 ERJ-14
Resistance 470 Ohms 470 Ohms 470 Ohms 470 Ohms 470 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm)