Panasonic Electronic Components ERJ-P03F75R0V
ERJ-P03F75R0V
Part No.:
ERJ-P03F75R0V
Datasheet:
ShinYuaERJ-P03F75R0V.pdf
Description:
RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 0603
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)
Datasheet:
ShinYuaERJ-P03F75R0V.pdf
1. How to order ERJ-P03F75R0V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-P03F75R0V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-P03F75R0V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-P03F75R0V.
Image ERJ-P03F1001V ERJ-P03F2001V ERJ-P03F33R0V ERJ-P03F4700V ERJ-P03F75R0V
Part Number ERJ-P03F1001V ERJ-P03F2001V ERJ-P03F33R0V ERJ-P03F4700V ERJ-P03F75R0V
Series ERJ-P03 ERJ-P03 ERJ-P03 ERJ-P03 ERJ-P03
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 75 Ohms 75 Ohms 75 Ohms 75 Ohms 75 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)