Panasonic Electronic Components ERJ-S020R00X
ERJ-S020R00X
Part No.:
ERJ-S020R00X
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-S020R00X.pdf
Description:
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/10W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ERJ-S02
ProductStatus:
Active
Resistance:
0 Ohms
Tolerance:
Jumper
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)
NumberofTerminations:
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaERJ-S020R00X.pdf
1. How to order ERJ-S020R00X on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-S020R00X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-S020R00X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-S020R00X.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERJ-S020R00X ERJ-S02J100X ERJ-S02J101X ERJ-S02J102X ERJ-S02J103X
Part Number ERJ-S020R00X ERJ-S02J100X ERJ-S02J101X ERJ-S02J102X ERJ-S02J103X
Series ERJ-S02 ERJ-S02 ERJ-S02 ERJ-S02 ERJ-S02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 0 Ohms 0 Ohms 0 Ohms 0 Ohms 0 Ohms
Tolerance Jumper Jumper Jumper Jumper Jumper
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)