Panasonic Electronic Components ERJ-S02J103X
ERJ-S02J103X
Part No.:
ERJ-S02J103X
Datasheet:
ShinYuaERJ-S02J103X.pdf
Description:
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)
Datasheet:
ShinYuaERJ-S02J103X.pdf
1. How to order ERJ-S02J103X on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-S02J103X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-S02J103X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-S02J103X.
Image ERJ-S020R00X ERJ-S02J100X ERJ-S02J101X ERJ-S02J102X ERJ-S02J103X
Part Number ERJ-S020R00X ERJ-S02J100X ERJ-S02J101X ERJ-S02J102X ERJ-S02J103X
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ERJ-S02 ERJ-S02 ERJ-S02 ERJ-S02 ERJ-S02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)