TE Connectivity Laird EXE806MD
EXE806MD
Part No.:
EXE806MD
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXE806MD.pdf
Description:
RF ANT 836MHZ WHIP STR MD CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXE
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
836MHz
FrequencyRange:
806MHz ~ 866MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
MD
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
8.900 (226.06mm)