TE Connectivity Laird EXE821SM
EXE821SM
Part No.:
EXE821SM
Datasheet:
ShinYuaEXE821SM.pdf
Description:
RF ANT 861MHZ WHIP STR SMA MALE
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
861MHz
FrequencyRange:
821MHz ~ 902MHz
Termination:
SMA Male
Height(Max):
8.000 (203.20mm)
Datasheet:
ShinYuaEXE821SM.pdf
1. How to order EXE821SM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXE821SM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXE821SM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXE821SM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXE821SM pin diagram, EXE821SM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXE902SM EXE821SM EXE821TN EXE902TN EXE902TNX
Part Number EXE902SM EXE821SM EXE821TN EXE902TN EXE902TNX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXE EXE EXE EXE EXE
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 861MHz 861MHz 861MHz 861MHz 861MHz
FrequencyRange 821MHz ~ 902MHz 821MHz ~ 902MHz 821MHz ~ 902MHz 821MHz ~ 902MHz 821MHz ~ 902MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
Features - - - - -
Termination SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 8.000 (203.20mm) 8.000 (203.20mm) 8.000 (203.20mm) 8.000 (203.20mm) 8.000 (203.20mm)