TE Connectivity Laird EXE902SM
EXE902SM
Part No.:
EXE902SM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXE902SM.pdf
Description:
RF ANT 931MHZ WHIP STR SMA MALE
Packaging:
Bulk
Series:
EXE
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
931MHz
FrequencyRange:
902MHz ~ 960MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
SMA Male
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
8.300 (210.82mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXE902SM.pdf
1. How to order EXE902SM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXE902SM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXE902SM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXE902SM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXE902SM pin diagram, EXE902SM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXE902SM EXE821SM EXE821TN EXE902TN EXE902TNX
Part Number EXE902SM EXE821SM EXE821TN EXE902TN EXE902TNX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXE EXE EXE EXE EXE
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 931MHz 931MHz 931MHz 931MHz 931MHz
FrequencyRange 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 8.300 (210.82mm) 8.300 (210.82mm) 8.300 (210.82mm) 8.300 (210.82mm) 8.300 (210.82mm)