TE Connectivity Laird EXE902SF
EXE902SF
Part No.:
EXE902SF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXE902SF.pdf
Description:
RF ANT 931MHZ WHIP STR SF CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXE
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
931MHz
FrequencyRange:
902MHz ~ 960MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
SF
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
8.300 (210.82mm)