TE Connectivity Laird EXH150MX
EXH150MX
Part No.:
EXH150MX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXH150MX.pdf
Description:
RF ANT 150MHZ WHIP STR MX CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXH
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
150MHz
FrequencyRange:
145MHz ~ 155MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
MX
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
10.500 (266.70mm)