TE Connectivity Laird EXH160SFU
EXH160SFU
Part No.:
EXH160SFU
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXH160SFU.pdf
Description:
RF ANT 160MHZ WHIP STR SFU CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXH
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
160MHz
FrequencyRange:
155MHz ~ 165MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
SFU
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
10.500 (266.70mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXH160SFU.pdf
1. How to order EXH160SFU on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXH160SFU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXH160SFU?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXH160SFU.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXH160SFU pin diagram, EXH160SFU datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXH155SFK EXH155SMV EXH160SF EXH160SFK EXH160SFU
Part Number EXH155SFK EXH155SMV EXH160SF EXH160SFK EXH160SFU
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXH EXH EXH EXH EXH
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 160MHz 160MHz 160MHz 160MHz 160MHz
FrequencyRange 155MHz ~ 165MHz 155MHz ~ 165MHz 155MHz ~ 165MHz 155MHz ~ 165MHz 155MHz ~ 165MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 2 2 2 2 2
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max 50 W 50 W 50 W 50 W 50 W
Features - - - - -
Termination SFU SFU SFU SFU SFU
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm)