TE Connectivity Laird EXH155SMV
EXH155SMV
Part No.:
EXH155SMV
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXH155SMV.pdf
Description:
RF ANT 155MHZ WHIP STR SMV CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXH
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
155MHz
FrequencyRange:
150MHz ~ 160MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
SMV
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
10.500 (266.70mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXH155SMV.pdf
1. How to order EXH155SMV on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXH155SMV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXH155SMV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXH155SMV.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXH155SMV pin diagram, EXH155SMV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXH155SFK EXH155SMV EXH160SF EXH160SFK EXH160SFU
Part Number EXH155SFK EXH155SMV EXH160SF EXH160SFK EXH160SFU
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXH EXH EXH EXH EXH
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 155MHz 155MHz 155MHz 155MHz 155MHz
FrequencyRange 150MHz ~ 160MHz 150MHz ~ 160MHz 150MHz ~ 160MHz 150MHz ~ 160MHz 150MHz ~ 160MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 2 2 2 2 2
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max 50 W 50 W 50 W 50 W 50 W
Features - - - - -
Termination SMV SMV SMV SMV SMV
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm) 10.500 (266.70mm)