Diodes Incorporated F61350007
F61350007
Part No.:
F61350007
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaF61350007.pdf
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SaRonix-eCera™ F6
ProductStatus:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.56 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)