Diodes Incorporated F61600023
F61600023
Part No.:
F61600023
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaF61600023.pdf
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SaRonix-eCera™ F6
ProductStatus:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaF61600023.pdf
1. How to order F61600023 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the F61600023 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F61600023?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of F61600023.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as F61600023 pin diagram, F61600023 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image F62500047 F61600023 F62400017 F60800010 F61200046
Part Number F62500047 F61600023 F62400017 F60800010 F61200046
Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
Series SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 16 MHz 16 MHz 16 MHz 16 MHz 16 MHz
FrequencyStability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
FrequencyTolerance ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
LoadCapacitance 18pF 18pF 18pF 18pF 18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)