Diodes Incorporated F62500047
F62500047
Part No.:
F62500047
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaF62500047.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SaRonix-eCera™ F6
ProductStatus:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaF62500047.pdf
1. How to order F62500047 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the F62500047 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F62500047?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of F62500047.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as F62500047 pin diagram, F62500047 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image F62500047 F61600023 F62400017 F60800010 F61200046
Part Number F62500047 F61600023 F62400017 F60800010 F61200046
Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
Series SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6 SaRonix-eCera™ F6
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
FrequencyStability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
FrequencyTolerance ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
LoadCapacitance 18pF 18pF 18pF 18pF 18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)