Intel FA80486SXSF33
FA80486SXSF33
Part No.:
FA80486SXSF33
Manufacturer:
Intel
Category:
Embedded - Microprocessors
Package:
176-TQFP
Datasheet:
ShinYuaFA80486SXSF33.pdf
Description:
IC MPU I486 33MHZ 176TQFP
  • Related Categories
Package/Case:
176-TQFP
Packaging:
Tray
Series:
i486
ProductStatus:
Obsolete
CoreProcessor:
Intel486 SX
NumberofCores/BusWidth:
1 Core, 32-Bit
Speed:
33MHz
Co-Processors/DSP:
RAMControllers:
GraphicsAcceleration:
No
Display&InterfaceControllers:
Ethernet:
SATA:
USB:
Voltage-I/O:
3.3V
OperatingTemperature:
0°C ~ 85°C (TC)
SecurityFeatures:
Category:
Embedded - Microprocessors
Datasheet:
ShinYuaFA80486SXSF33.pdf
1. How to order FA80486SXSF33 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FA80486SXSF33 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA80486SXSF33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FA80486SXSF33.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FA80486SXSF33 FA80486GXSF33
Part Number FA80486SXSF33 FA80486GXSF33
Manufacturer Intel Intel
Package/Case 176-TQFP 176-TQFP
Packaging Tray Tray
Series i486 i486
ProductStatus Obsolete Obsolete
CoreProcessor Intel486 SX Intel486 SX
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit
Speed 33MHz 33MHz
Co-Processors/DSP - -
RAMControllers - -
GraphicsAcceleration No No
Ethernet - -
SATA - -
USB - -
Voltage-I/O 3.3V 3.3V
OperatingTemperature 0°C ~ 85°C (TC) 0°C ~ 85°C (TC)