Infineon Technologies FF50R12RT4HOSA1
FF50R12RT4HOSA1
Part No.:
FF50R12RT4HOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Transistors - IGBTs - Modules
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaFF50R12RT4HOSA1.pdf
Description:
IGBT MOD 1200V 50A 285W
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
IGBTType:
Trench Field Stop
Configuration:
Half Bridge
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max):
1200 V
Current-Collector(Ic)(Max):
50 A
Power-Max:
285 W
Vce(on)(Max)@VgeIc:
2.15V @ 15V, 50A
Current-CollectorCutoff(Max):
1 mA
InputCapacitance(Cies)@Vce:
2.8 nF @ 25 V
Input:
Standard
NTCThermistor:
No
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
MountingType:
Chassis Mount
Category:
Transistors - IGBTs - Modules
Datasheet:
ShinYuaFF50R12RT4HOSA1.pdf
1. How to order FF50R12RT4HOSA1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FF50R12RT4HOSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FF50R12RT4HOSA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FF50R12RT4HOSA1 FS150R12KT4BOSA1 FS35R12W1T4BOMA1 FP75R12KT4B11BOSA1 FS100R12KE3BOSA1
Part Number FF50R12RT4HOSA1 FS150R12KT4BOSA1 FS35R12W1T4BOMA1 FP75R12KT4B11BOSA1 FS100R12KE3BOSA1
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
IGBTType Trench Field Stop Trench Field Stop Trench Field Stop Trench Field Stop Trench Field Stop
Configuration Half Bridge Half Bridge Half Bridge Half Bridge Half Bridge
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V
Current-Collector(Ic)(Max) 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A
Power-Max 285 W 285 W 285 W 285 W 285 W
Vce(on)(Max)@VgeIc 2.15V @ 15V, 50A 2.15V @ 15V, 50A 2.15V @ 15V, 50A 2.15V @ 15V, 50A 2.15V @ 15V, 50A
Current-CollectorCutoff(Max) 1 mA 1 mA 1 mA 1 mA 1 mA
InputCapacitance(Cies)@Vce 2.8 nF @ 25 V 2.8 nF @ 25 V 2.8 nF @ 25 V 2.8 nF @ 25 V 2.8 nF @ 25 V